Jakie ubezpieczenie w podróży do ciepłych krajów wybrać?

Jakie ubezpieczenie w podróży do ciepłych krajów wybrać?

To, że wyjeżdżając, w zasadzie musisz wykupić ubezpieczenie turystyczne, jest już niemal oczywiste. Każdy z nas dba o swoje dobro i chce, by wakacje były okresem bez żadnych dodatkowych stresów. Gdy jednak zastanawiasz się, które ubezpieczenie w podróży będzie najlepsze dla ciebie, powinieneś wziąć pod uwagę to, dokąd się wybierasz. Podpowiadamy, jakie opcje ubezpieczenia warto wybrać, gdy planujesz podróż do ciepłych krajów.


Ubezpieczenie w podróży http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne standardowo powinno zapewniać ci dostęp do pomocy medycznej, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Bardzo dobrze jest wykupić pakiet assistance dla rodziny. Są jednak takie rzeczy, które w pełni uzależnia miejsce naszego pobytu. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, co warto wykupić, wybierając się do ciepłych krajów.


Ubezpieczenie w podróży do ciepłych krajów


UBEZPIECZENIE BAGAŻU

To właściwie może zdarzyć się zawsze i wszędzie, jednak statystyki są bezlitosne. Większość podstawowych pakietów ubezpieczeniowych wyklucza wschód z ubezpieczenia bagażu w standardzie. Dlatego zanim wybierzesz swoje ubezpieczenie w podróży, spróbuj doczytać, czy obejmuje ono również ubezpieczenie twojego bagażu na wypadek kradzieży, zagubienia czy zniszczenia. Upewnij się, czy obejmuje ono również sprzęt elektroniczny, który bardzo często jest wyłączany spod odpowiedzialności ubezpieczyciela.


UBEZPIECZENIE REZYGNACJI LUB SKRÓCENIA WYJAZDU ZORGANIZOWANEGO

Wyjazd zorganizowany możesz skrócić, bo nagle coś ci wypadnie (np. śmierć kogoś bliskiego, nieszczęśliwy wypadek, pożar czy włamanie do domu) lub dlatego, że biuro podróży ogłosiło bankructwo lub nie wywiązało się ze złożonej oferty. Ubezpieczenie w podróży w takich sytuacjach gwarantować ci może zwrot poniesionych kosztów. To bardzo istotne, gdy podróżujesz w ciepłe kraje, bo w tamtych rejonach bardzo często zdarza się, że oferta przedstawiona przez biuro podróży mocno mija się ze stanem faktycznym.


UBEZPIECZENIE BIERNEGO UCZESTNICTWA W AKTACH TERRORU I ZAMIESZKACH

To jeden z tych punktów, których standardowe ubezpieczenie w podróży po prostu nigdy nie obejmuje. Pamiętaj, że gdy wybierasz się np. do Egiptu czy Tunezji, w których sytuacja społeczno-polityczna jest dość napięta, warto się nad nim zastanowić. W obecnych czasach jednak nie jest to zupełnie bez sensu także w przypadku krajów, gdzie znacząco podniosło się ryzyko ataków terrorystycznych. Wśród nich z pewnością może już wymienić USA czy Wielką Brytanię oraz Francję, gdzie zamieszki lokalne to już niemal codzienność.


UBEZPIECZENIE ZAOSTRZENIA LUB POWIKŁANIA CHORÓB PRZEWLEKŁYCH

Ubezpieczenie w podróży dla osób zmagających się z chorobami przewlekłymi powinno zawierać ten punkt zawsze, niezależnie od celu podróży. Jest to rozszerzenie do ubezpieczenia kosztów leczenia, które zwłaszcza w krajach arabskich będą bardzo wysokie.