monitor dotykowy

2019-05-20

Monitor dotykowy w przemyśle

Choć dla sporej części z nas monitor dotykowy to coś stosunkowo nowego, tak naprawdę funkcjonują już od lat ‘70 ubiegłego wieku. Początkowo jednak wykorzystywano go jedynie w specjalistycznych pracowniach na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak znaleziono znacznie więcej rozwiązań, w których monitor dotykowy https://abcprezentacji.pl/Monitory-interaktywne-k764/ stał się niemal obowiązkowym sprzętem. Dzisiaj korzysta z niego niemal każdy - mało osób ma dzisiaj telefon, który posiadałby klasyczne przyciski. Znacznie udoskonalona wersja sprawdza się również w nowoczesnych komputerach. Jakie zalety ma monitor dotykowy?

Monitor dotykowy - zastosowanie

W dzisiejszych czasach monitor dotykowy można zastosować niemal w każdej branży. Oczywiście, my znamy monitor dotykowy przede wszystkim ze smartfonów, które nosimy na co dzień w kieszeniach. Jednak możemy zauważyć, że coraz częściej pojawia się on także w bankomatach, biletomatach, punktach informacyjnych oraz jako forma marketingu multimedialnego czy w przemyśle. Coraz częściej bowiem służy do obsługiwania maszyn pracujących na naprawdę skomplikowanych procesach. Monitor dotykowy znalazł swoje zastosowanie także w medycynie, sprzęcie biurowym czy nawet w obsłudze pojazdów i licznych maszyn lotniczych.


Monitor dotykowy: zalety

Przede wszystkim, monitor dotykowy - jak łatwo zauważyć - jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Warto jednak wspomnieć także o innych jego licznych zaletach. Każdy z nas pewnie potwierdzi, że to bardzo wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie, z którym bez trudu dają radę także osoby starsze. Monitor dotykowy gwarantuje nam większy wyświetlacz, a dodatkowo, korzystając z niego, nie musimy obawiać się np. keyloggerów podczas wpisywania haseł do różnych kont.


ITOUCH SYSTEM - przemysłowy monitor dotykowy

Od pewnego czasu monitor dotykowy wszedł na wyższy poziom. Wyróżnia się bowiem nowoczesną technologią multi-touch, która doskonale sprawdza się także w przemyśle. Dzięki temu monitor dotykowy staje się niezwykle funkcjonalny.

Monitor przemysłowy może mieć kilka rodzajów matryc - począwszy od 10 do nawet 22 cali. Stosuje się w nim najnowocześniejsze technologie do wykrywania dotyku. Można wybrać model z nakładkami dotykowymi - typu pojemnościowego lub wykorzystujące promienie podczerwieni czy panele rezystancyjne. To naprawdę najnowocześniejsze technologie, które wpływają na komfort pracy w przemyśle.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, monitor dotykowy wykorzystywany w przemyśle pozwala jego użytkownikowi na regulację obrazy. Warto podkreślić, że dzięki matrycom o rozdzielczości HD i stosowaniu w monitorach dotykowych bardzo jasnego podświetlenia, przedstawiają one bardzo dobrej jakości obraz, co jest szczególnie ważne w przypadku nasłonecznienia. W ostatnich czasach rozwinęły się też różnego rodzaju możliwości komunikacji z urządzeniem - można skorzystać z portu USB typu B, portu HDMI czy RS232. Oczywiście, co ważne dla przemysłu, nowoczesny monitor dotykowy można bez trudu zintegrować z już obsługiwanym systemem informatycznym.

Tego rodzaju monitor dotykowy może być wykorzystywany jako nośnik reklamy czy system wizualizacji danych, ale również jako wsparcie w transporcie. Dodatkowa, niezwykle odporna na uszkodzenia obuwa sprawia, że monitor dotykowy może być również stosowany jako interfejs dla urządzeń przemysłowych.