Naturalne sposoby na leczenie pasożytów

Naturalne sposoby na leczenie pasożytów

W swoich publikacjach wielu specjalistów twierdzi, że blisko 80% Polaków nosi w sobie chociaż jednego pasożyta. Według statystyk co 7 Polak jest nosicielem glisty ludzkiej, a u co 10. można bez trudu zdiagnozować tasiemca. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy nie są one umiejscowione w jelitach. To ogromne szczęście, gdyż właśnie stamtąd najłatwiej się ich pozbyć. Zdarza się jednak, że pasożyty zamieszkują płuca, mięśnie, krew czy nawet skórę. Dlaczego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie ich obecności i skuteczne leczenie pasożytów http://www.esccap.pl/? Ich obecność w naszym organizmie może zagrażać także naszemu życiu.


Leczenie pasożytów to konieczność, ponieważ pasożyty ludzkie pozbawiają ludzki organizm wielu niezbędnych do prawidłowego codziennego funkcjonowania składników. Żywią się przede wszystkim witaminami, mikroelementami, a także hormonami i cukrem. To niestety nie wszystko, gdyż pasożyty ludzkie wydzielają do naszego organizmu niebezpieczne dla naszego zdrowia toksyny i działają destabilizująco na naturalny układ odpornościowy człowieka.


Pasożyty w ludzkim organizmie mogą pojawić się kilkoma drogami. Oczywiście, najczęściej wynika to ze spożywania niedomytych produktów żywnościowych. Istnieje jednak także możliwość zakażenia drogą kropelkową czy poprzez ukąszenie komara lub kleszcza. Szanse na złapanie pasożyta ludzkiego zwiększa również przebywanie wśród zwierząt, korzystanie z toalet publicznych czy nieprawidłowa higiena. Niezależnie od tego, jak go złapałeś - leczenie pasożytów powinieneś rozpocząć niemal natychmiast po ich zaobserwowaniu u siebie.Czy leczenie pasożytów można przeprowadzić samodzielnie?


Jeśli tylko zaczniesz mieć podejrzenia co do obecności pasożytów w swoim ciele, powinieneś od razu udać się do swojego lekarza rodzinnego. To właśnie lekarz rodzinny da ci skierowanie na odpowiednie badania pod kątem ich obecności oraz pokieruje twoje leczenie pasożytów w sposób indywidualny, by było stosunkowo szybkie i skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne dla twojego zdrowia. W momencie diagnozy musisz także posprzątać cały swój dom oraz wyprać bieliznę w bardzo wysokiej temperaturze. Nie sięgaj nigdy samodzielnie po środki na odrobaczenie - nie można odrobaczać się “na wszelki wypadek”, nawet jeśli ryzyko złapania pasożytów w twoim wypadku jest duże. Środki dostępne bez recepty bardzo obciążają wątrobę i finalnie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Stosuje się je tylko wtedy, gdy z całą pewnością potrzebne jest leczenie pasożytów.Naturalne metody na leczenie pasożytów


PESTKI DYNI


Jeśli chcesz wprowadzić w swoim domu profilaktyczne odrobaczanie, zdecyduj się spożywać każdego ranka ok. 30 gramów świeżych, rozdrobnionych pestek dyni. Jeśli połączysz to ze środkiem przeczyszczającym przyjętym około 2 godziny później, istnieje spora szansa, że wydalisz znaczą część żywych pasożytów obecnych w twoim ciele. Pamiętaj jednak, by nic innego w tym czasie nie jeść.


OLEJEK OREGANO


Domowe leczenie pasożytów może opierać się także na stosowaniu olejku oregano, który cechuje silne działanie przeciwpasożytnicze. Wystarczą zaledwie 2-3 krople wciśnięte do dużej szklanki wody z sokiem z cytryny. Można go pić nawet 3 razy dziennie. Istnieje również zastąpienie go olejkiem goździkowym, który bardzo podobnie działa, a w wielu miejscach jest znacznie łatwiej dostępny.


TYGODNIOWA DIETA JABŁKOWA


Leczenie pasożytów może odbywać się także przy pomocy organicznych jabłek. Przez cały tydzień musisz spożywać ich jak najwięcej, a następnie popijać to wszystko sokiem jabłkowym i przyjmować w tym samym czasie bardzo dużo wody. Jabłka pozwalają oczyścić organizm z licznie zalegających w nich toksyn i wspomagają w ten sposób leczenie pasożytów.