wypożyczalnia samochodów modlin

2019-03-27

Wypożyczalnia samochodów Modlin, czyli jak postępować podczas awarii samochodu

Wypożyczalnia samochodów Modlin podpowie jak postępować w czasie awarii pojazdu.


Jak pewnie wiemy, przed awarią samochodu nie sposób się czasami, ale za to można się na nią przygotować. Tego zdania jest wypożyczalnia samochodów Modlin. Właśnie dzięki temu możemy oszczędzić nerwy, czas i pieniądze. Ważne jest aby zadbać o to, żeby podróży nie przerwała nam jakaś drobna usterka, którą możemy usunąć we własnym zakresie. Niestety, często okazuje się, że koło zapasowe nie ma powietrza, brakuje nam klucza do kół bądź też sprawnego podnośnika. Warto o tym pamiętać decydując się na wypożyczalnia samochodów Modlin http://www.4rent.waw.pl bez kaucji.


Do tego oczywiście, jak na złość nikt się nie chce zatrzymać, a my nie mamy zapisanego żadnego numeru telefonu, pod który można by było zadzwonić aby uzyskać szybką pomoc. Jeżeli taka przygoda przydarzyła się nam blisko miejsca zamieszkania to zazwyczaj korzystamy z pomocy znajomych. Jesteśmy w gorzej sytuacji, jeżeli awaria przydarzyła nam się daleko od domu i jest poważniejsza niż zwykła guma. Należy mieć to na uwadze stawiając na wypożyczalnia samochodów w Modlinie tanio.


Właśnie w tego typu przypadkach wielu kierowców postępuje dość chaotycznie i nierzadko pada łupem przypadkowej pomocy drogowej, która za swoje usługi każe zwykle słono płacić. Jakby tego było mało, przypadkowa pomoc często holuje samochód do zaprzyjaźnionych warsztatów, które także zdzierają skórę z klienta. Co więc trzeba zrobić w takiej sytuacji? Najpierw powinniśmy sprawdźmy, czy przysługuje nam darmowa pomoc ze strony ubezpieczyciela naszego samochodu. Coraz częściej do polisy dodawany jest pakiet assistance, który zapewnia darmową pomoc, bezpłatnie dołączany jest już do ubezpieczenia OC. Zazwyczaj jest to pomoc ograniczona i zapewnia holowanie na dystansie do 150 km, ale pozwali nam to dostarczyć samochód do warsztatu. Jeśli więc jesteśmy gdzieś niedaleko od domu, warto poprosić znajomego o pomoc w holowaniu i odholować auto do najbliższego warsztatu w odniesieniu do wypożyczalnia samochodów w Modlinie.


Należy jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku będzie jest to możliwe, ponieważ zabrania się holowania, gdy auto jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, niesprawny jest układ kierowniczy lub hamulcowy lub też brakuje odpowiedniego oświetlenia. Rodzaj połączeń pomiędzy autami nie ma znaczenia – ważne jedynie jest to, że sztywny hol nie może być dłuższy niż 3 m, a miękki – niż 6 m, dodatkowo samochody muszą być odpowiednio oznakowane, na przykład czerwoną taśmą. Pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość holowania na terenie zabudowanym wynosi 30 km/h, a poza nim – 60 km/h, a ewentualne szkody pokrywane są z OC pojazdu holującego. Podkreśla to każda sprawdzona wypożyczalnia samochodów Modlin.


Dostępne są jeszcze tak zwane mobilne serwisy. Sprawdzą się one w przypadku, kiedy wiemy co się zepsuło i jest to raczej coś błahego. W przeciwnym razie samochód i tak nie zostanie naprawiony a za usługę trzeba będzie zapłacić. Sprawdzą się one jednak w przypadku kiedy na przykład zerwał się pasek wieloklinowy lub rozładował akumulator. Jeżeli nasze ubezpieczenie nie obejmuje holowanie i sami będziemy musieli za nią zapłacić dobrze jest ustalić cenę już w trakcie rozmowy telefonicznej, ponieważ często zdarzają się oszuści, którzy będą zawyżać cenę. Trzeba również nadmienić, że pomoc drogowa często zawodzi samochód do naprawy do zaprzyjaźnionego warsztatu zgodnie z wskazówkami wypożyczalnia samochodów Modlin forum. Jeśli jednak mamy zapewnione holowanie w ubezpieczeniu pamiętajmy, że ubezpieczyciele zwykle współpracują z wybranymi firmami i nie refundują kosztów holowania przez firmy zewnętrzne – po bezpłatną pomoc w ramach polisy będziemy musieli zadzwonić na infolinię.